„Zwierciadła” posiadają dwie jurorskie ławy – młodzieżową i profesjonalną.
Przedstawiamy drugą z nich, składającą się z osób zawodowo związanych z teatrem. Nie tylko pasjonatów, ale i profesjonalistów.

16754522_414239378917679_1048679984_n

Miejsce przy jurorskiej ławie zajmie w tym roku pani Małgorzata Adamczyk, animatorka kultury związana z fundacją TEAM Teatrikon i Teatrem im. H. Ch. Andersena w Lublinie, gdzie zajmuje miejsce specjalisty ds. edukacji teatralnej. Pani Małgorzata ukończyła filologię polską oraz wiedzę o teatrze na lubelskim KULu. Przez wiele lat związana aktorsko z studenckim teatrem ITP, występowała też w programie niedzielnych czytań w Teatrze Starym i projekcje teatralnym w Teatrze Andersena – Poczytaj mi sztukę. Ze zwierciadłami sympatyzuje od wielu lat, głównie za sprawą fundacji TEAM Teatrikon. W ubiegłych latach szkoliła młodzież w zakresie promocji wydarzeń kulturalnych oraz współpracowała przy wydawaniu gazetki zwierciadlanej.

254993_20MieczysC582aw20Wojtas20019_34

Wśród naszych jurorów nie może zabraknąć również pana Mieczysława Wojtasa, założyciela, kierownika artystycznego i reżysera Teatru Panopticum działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie. Pracuje głównie z młodzieżą licealną, ale także gimnazjalną oraz studencką, prowadząc szeroko pojętą edukację teatralną.

jerzy

Kolejnym jurorem, jakiego mamy zaszczyt gościć podczas XIV edycji Spotkań Teatralnych „Zwierciadła” jest pan Jerzy Turowicz – założyciel Akademii Teatralno – Wokalnej, aktor, reżyser oraz pedagog teatralny. Ukończył krakowską PwWST, współtworzył wiele spektakli, które grane są z powodzeniem do dzisiaj. Jest autorem sztuk teatralnych tj. Różowe okulary, Kopciuszek. Dodatkowo odegrał kilka ról telewizyjnych m.in. Policjanci, Graczykowie. Posiada liczne nagrody i odznaczenia, w tym Srebrny Krzyż Zasługi. Akademia Jerzego Turowicza funduje stypendia dla najlepszej aktorki lub aktora, którego wyłoni podczas naszego festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *