Protokół posiedzenia jury XIV Lubelskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła” 09.03.2017 r.

Jury w składzie:
Małgorzata Adamczyk – specjalista do spraw edukacji teatralnej w Teatrze
imienia Hansa Christiana Andersena w Lublinie
Jerzy Turowicz – twórca i dyrektor Akademii Teatralno – Wokalnej Jerzego Turowicza w Lublinie
Mieczysław Wojtas – kierownik i reżyser Teatru Panopticum

Po obejrzeniu 15 spektakli konkursowych postanowiło przyznać:

Główną nagrodę festiwalu – statuetkę Zwierciadło oraz nominację do ogólnopolskiego etapu Spotkań Teatralnych Zwierciadła otrzymuje Teatr Nic Konkretnego z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Hetmana Jana Zamoyskiego za spektakl pod tytułem „Próba generalna” w reżyserii Pani Katarzyny Jóźwik;

I nagrodę dla Teatru Satyry Zielona Mrówa z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie za satyryczną wizję Polaka w kontekście historycznym i brawurową grę sceniczną w spektaklu pod tytułem „Podglądanie rodaków czyli na zapupiu dalekim” w reżyserii Pana Roberta Kaczorowskiego.

II nagrodę dla Natalii Smyl z Międzynarodowych Szkół Paderewskiego w Lublinie za szczerość i świeżość teatralnego przekazu w spektaklu pod tytułem „JULIA” w reżyserii Pani Joanny Lewickiej.

III nagrodę dla Teatru Spontan z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju za wrażliwe opisywanie współczesności oraz świeżość, zespołowość gry scenicznej w spektaklu pod tytułem „Pudełko” w reżyserii Pani Joanny Łukaszczyk.

 

Jury postanowiło również przyznać następujące wyróżnienia:

Grupie NOTOCO z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku za przedstawienie żywego obrazu konfliktów rodzinnych z wykorzystaniem interesujących rozwiązań ruchowo-plastycznych w spektaklu pod tytułem „Cisza” w reżyserii Pani Moniki Nitkiewicz.

Teatrowi Kropka po Prostu z IX Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Lublinie za ukazanie zagrożeń cywilizacyjnych i ich konsekwencji w relacjach międzyludzkich w spektaklu pod tytułem „Jednokomórkowce” w reżyserii Pani Katarzyny Kasprzyckiej.

Teatrowi Syrena ze Staszowskiego Ośrodka Kultury za przywołanie historycznego obrazu regionu na tle wydarzeń wojennych w spektaklu pod tytułem „Bień 1920” w reżyserii Pana Bartłomieja Miernika.

Teatrowi Szkolnemu z Międzynarodowych Szkół Paderewskiego w Lublinie za bezpretensjonalne wyartykułowanie na scenie młodzieńczych tęsknot i marzeń
w spektaklu pod tytułem „Imagination our nation” w reżyserii Pani Joanny Lewickiej.

Jury postanowiło przyznać nagrody indywidualne za role żeńskie i męskie.
Pierwszą nagrodę i stypendium w Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza w Lublinie otrzymują:

• Anna Kosek z Teatru Satyry Zielona Mrówa z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie
• Mikołaj Zieńczuk z Teatru Satyry Zielona Mrówa z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie

Indywidualne wyróżnienia aktorskie otrzymują:
• Natalia Smyl z Międzynarodowych Szkół Paderewskiego w Lublinie
• Adrian Tatrocki z Teatru Syrena ze Staszowskiego Ośrodka Kultury w Staszowie

Jury składa podziękowania wszystkim uczestnikom XIV edycji Lubelskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”, którzy zaprezentowali spektakle konkursowe o różnorodnej stylistyce skali przeżyć i gorących emocji. Zauważa także młodzieńczą pasję i szczerość w poszukiwaniu artystycznej formy oraz aktualnych tematów. Jury dziękuje również dyrekcji II Liceum Ogólnokształcącego imienia Hetmana Jana Zamoyskiego, Fundacji TEAM Teatrikon i Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcącego imienia Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie ZAMOYSZCZACY , a przede wszystkim paniom Katarzynie Jóźwik i Annie Maliszewskiej-Pokrywie za bezgraniczne zaangażowanie w profesjonalną organizację Zwierciadeł, życzliwą pomoc i wsparcie okazane uczestnikom tego ważnego wydarzenia. Podkreśla również wielką rolę wolontariuszy, którzy zadbali o atmosferę i warunki sprzyjające prezentacjom oraz wielką kulturę w kontaktach z zespołami. Jury będzie oczekiwać z nadzieją na kolejną, jubileuszową edycję Lubelskich Spotkań Teatralnych Zwierciadła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *