Jury

„Zwierciadła” posiadają dwie jurorskie ławy – młodzieżową i profesjonalną.
Przedstawiamy drugą z nich, składającą się z osób zawodowo związanych z teatrem. Nie tylko pasjonatów, ale i profesjonalistów.

16754522_414239378917679_1048679984_n

Miejsce przy jurorskiej ławie zajmie w tym roku pani Małgorzata Adamczyk, animatorka kultury związana z fundacją TEAM Teatrikon i Teatrem im. H. Ch. Andersena w Lublinie, gdzie zajmuje miejsce specjalisty ds. edukacji teatralnej. Pani Małgorzata ukończyła filologię polską oraz wiedzę o teatrze na lubelskim KULu. Przez wiele lat związana aktorsko z studenckim teatrem ITP, występowała też w programie niedzielnych czytań w Teatrze Starym i projekcje teatralnym w Teatrze Andersena – Poczytaj mi sztukę. Ze zwierciadłami sympatyzuje od wielu lat, głównie za sprawą fundacji TEAM Teatrikon. W ubiegłych latach szkoliła młodzież w zakresie promocji wydarzeń kulturalnych oraz współpracowała przy wydawaniu gazetki zwierciadlanej.

254993_20MieczysC582aw20Wojtas20019_34

Wśród naszych jurorów nie może zabraknąć również pana Mieczysława Wojtasa, założyciela, kierownika artystycznego i reżysera Teatru Panopticum działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie. Pracuje głównie z młodzieżą licealną, ale także gimnazjalną oraz studencką, prowadząc szeroko pojętą edukację teatralną.

jerzy

Kolejnym jurorem, jakiego mamy zaszczyt gościć podczas XIV edycji Spotkań Teatralnych „Zwierciadła” jest pan Jerzy Turowicz – założyciel Akademii Teatralno – Wokalnej, aktor, reżyser oraz pedagog teatralny. Ukończył krakowską PwWST, współtworzył wiele spektakli, które grane są z powodzeniem do dzisiaj. Jest autorem sztuk teatralnych tj. Różowe okulary, Kopciuszek. Dodatkowo odegrał kilka ról telewizyjnych m.in. Policjanci, Graczykowie. Posiada liczne nagrody i odznaczenia, w tym Srebrny Krzyż Zasługi. Akademia Jerzego Turowicza funduje stypendia dla najlepszej aktorki lub aktora, którego wyłoni podczas naszego festiwalu.