Jury

Pani Kamila Janik, bo o niej mowa pochodzi z Lublina, jest absolwentką II LO im. hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. Na scenie debiutowała w trakcie nauki w „Zamoyu”, podczas jednej z edycji Zwierciadeł. Wystąpiła wówczas w entuzjastycznie przyjętym spektaklu „Parszywe czasy”. W trakcie liceum uczęszczała na zajęcia do Teatru Panopticum i ATW Jerzego Turowicza. Aktualnie jest studentką V roku aktorstwa w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie oraz judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej zainteresowania to przede wszystkim poezja, kultura żydowska i teatr. Uwielbia tez patrzeć na ptaki.

 

 



Mariusz Lach – „Salezjanin, asystent w Katedrze Dramatu i Teatru KUL, założyciel, kierownik artystyczny i reżyser „Teatru ITP”. Jego zainteresowania badawcze prowadzą przez amatorski ruch teatralny, teatr religijny, życie i twórczość (szczególnie dramaturgiczną) Romana Brandstaettera.
Swoją przygodę z teatrem rozpoczął jako instruktor szkolnych grup teatralnych w Salezjańskiej Szkole Muzycznej II stopnia w Lutomiersku oraz w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi, gdzie w latach 1996-1999 współtworzył „Grupę Teatralną Saruel”, którą prowadził aż do przeprowadzki do Lublina w 2000 r.

Wiosną 2001 r., jako student polonistyki KUL, wraz z kilkoma znajomymi ze studiów wystawił pierwszy lubelski spektakl „Perłę” inaugurując w ten sposób działalność „Inicjatywy teatralnej polonistów” czyli „Teatru ITP”. Od tego czasu jest kierownikiem atrystycznym „Teatru ITP”, a zarazem reżyserem większości spektakli.”
 



Bartłomiej Miernik – reżyser, pedagog teatru, założyciel lubelskiej Fundacji Banina, w której wyreżyserował spektakle grane w teatrach, na festiwalach, w domach kultury i szkołach w całym kraju. Często podejmuje ważne społecznie, kontrowersyjne tematy. Przedstawienie w jego reżyserii pt. „Kolorowa, czyli biało-czerwona” o nacjonalizmie i manipulacji zagrane zostało na największych festiwalach w kraju: Pol’and’Rock Festival, Malta, Kontrapunkt. Pokazane zostało również kilkukrotnie w Zamoyu. Od kilku lat pracuje z młodzieżą podczas warsztatów teatralnych.

 

 


Mieczysław Wojtas – instruktor teatralny, reżyser, autor sztuk, założyciel i kierownik artystyczny Teatru Panopticum działającego od 1985 roku przy Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją”, juror festiwali, przeglądów oraz konkursów teatralnych i recytatorskich, artysta plastyk. Od lat pracuje z młodymi ludźmi prowadząc zajęcia teatralne i ucząc ich warsztatu aktorskiego. Jest twórcą ponad czterdziestu sztuk, np.: „Modlitwa Korczaka”, „Bóstwa”, „Poczekalnia” oraz spektaklu „Realium abstrakcji” nagrodzonego Złotą Maską na ogólnopolskim Forum Teatrów Szkolnych w Poznaniu, zarejestrowanego przez TVP1 i kilkukrotnie emitowanego na antenie ogólnopolskiej. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród w tym dwukrotnie Medalu Prezydenta Lublina i Medalu Komisji Edukacji Narodowej. Za wkład i swoje zaangażowanie w rozwój miasta Lublin, został odznaczony przez prezydenta Lublina Medalem 700-lecia Miasta Lublin.