Zwierciadła 2009

h1

Zwierciadła 2009

Siódma edycja „Zwierciadeł” odbyła się w dniach 25-27 Marca 2009 roku. Została ona prężnie zorganizowana przez zaprawioną już w bojach klasę 2b przy drobnej pomocy dziewczyn z 1f. W Przeglądzie wzięło udział 16 grup konkursowych z całej Lubelszczyzny, min. z Kazimierza Dolnego, Poniatowej i Lubartowa.

W 2009 roku w jury zasiadali:
Mieczysław Wojtas – reżyser współpracujący z młodzieżą
Andrzej Maria Marczewski – dramaturg i reżyser teatralny
Grzegorz Michalec –reporter, satyryk, członek kabaretu „Loża 44”
Marta Grzymkowska – redaktor Radia Centrum
Teresa Dras – dziennikarka Kuriera Lubelskiego,


Pierwszego dnia Przeglądu odbyło się uroczyste otwarcie siódmej edycji, zespół uczniów Zamoya wykonał hymn w zupełnie nowej aranżacji. W ramach imprezy towarzyszącej zorganizowano występ Teatru Panopticum. Wystawiona została sztuka w reżyserii Mieczysława Wojtasa „Czerń to odcień szarości”. Następnie publiczność została zauroczona poprzez Grupę Improwizacji Teatralnej – No Potatoes.

Grupa Alter Ego, VII LO

Drugi dzień „Zwierciadeł” był obfity w wydarzenia. Od samego rana młodzież oblegała salę gimnastyczną. W godzinach popołudniowych po raz pierwszy w historii Spotkań Teatralnych odbył się odrębny turniej przeznaczony wyłącznie dla grup kabaretowych – „Krzywe Zwierciadła”.

Teatr Satyry Zielona Mrów, Bursa Szkół Artystycznych

Po zakończeniu występów konkursowych tradycyjnie odbyło się afterparty. Otworzył je koncert Małgorzaty Parczyńskiej, która przepięknie zaśpiewała wiersze Herberta, akompaniując sobie na gitarze akustycznej. Następnie odbył się występ Katarzyny Krucikowskiej, która zaprezentowała profesjonalny pokaz tańca brzucha. Ostatnim punktem imprezy był koncert poniatowskiej grupy reggae Sound’s Good.

Ostatni dzień „Zwierciadeł” 2009 minął pod znakiem warsztatów teatralnych. Szkolenie prowadzone przez Joannę Belzyt nosiło nazwę „Świadomość własnego ciała”, Andrzej Maria Marczewski przygotował warsztaty reżyserskie, Mieczysław Wojtas przeszkalał młodzież z zakresu „Wyobraźni i improwizacji”, natomiast Katarzyna Drozd uczyła o „Orientacji w przestrzeni, ekspresji, grach teatralnych i trikach cyrkowych”. Gościem Specjalnym tej edycji był Włodzimierz Staniewski, Dyrektor Praktyk Teatralnych Gardzienice.Finał siódmej edycji wyłonił zwycięzców:
Duże Zwierciadło otrzymała Grupa Szkic z II LO, która zachwyciła swoją sztuką pt. „Awaria”.
Małe Zwierciadło trafiło w ręce Grupy Szczęśliwa Siódemka z VII LO za przedstawienie „A co mnie to obchodzi”
Krzywe Zwierciadło otrzymał Kabaret C’est La Vie, który wystawił skecz pt. „Takie jest życie”

Grupa Szkic, zdobywcy Dużego „Zwierciadła” w 2009 roku