Jury Zwierciadeł 2020

W tegorocznej edycji Zwierciadeł w gronie jury profesjonalnego swoją obecnością zaszczycą nas:

Paweł Passini

Znany reżyser teatralny, dramatopisarz, kompozytor, aktor, a także twórca i dyrektor lubelskiego neTTheatre, pierwszego na świecie teatru internetowego.

Pan Passini może pochwalić się m.in. prestiżową nagrodą im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera, przyznaną za głośny spektakl “Morrison/Śmiercisyn”. Za swoją działalność został również dwukrotnie nominowany do nagrody Paszport „Polityki’’.

Artysta zazwyczaj sięga po teksty trudne, należące do klasyki światowej literatury, jednak jak sam mówi „dokonuje ich recyklingu’’. W 2005 roku przygotował oryginalny,  bazujący na „Alicji w krainie czarów” spektakl , utrzymany w poetyce snu, odwołujący  się również do motywu cyrku. Co więcej, Paweł Passini nie tylko pisze i reżyseruje swoje sztuki, tworzy on również do nich oprawę muzyczną.

 

Mieczysław Wojtas

Reżyser, kierownik artystyczny, autor licznych scenariuszy, założyciel znanego nie tylko w regionie Teatru Panopticum.
Sztukę opiera na poezji, którą często wykorzystuje w wielu spektaklach. “Szef” – tak właśnie nazywa Pana Mieczysława Wojtasa młodzież, która docenia Jego wysiłek i profesjonalizm. Jest twórcą wielu przedstawień, takich jak: “Modlitwa Korczaka”, “Ugryź się w język”, “Zwycięstwo kobiet” czy “Escape”. Oprócz teatru zajmuje się także malarstwem – jest artystą plastykiem.
Laureat licznych nagród: między innymi dwukrotnie uzyskał tytułu Instruktora Roku. Najbardziej ceni sobie statuetkę przyznaną w 2007 roku przez Radę Młodzieżową miasta Lublin za zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej i pracę na rzecz młodzieży.

 

 

Natalia Matuszek

Jurorem XVII Spotkań teatralnych jest także Pani Natalia Matuszek, która swoją pierwszą działalność teatralną zaczęła od udziału w spektaklu zwierciadlanym. To właśnie w tamtym momencie odkryła zamiłowanie do sztuki.

Studiowała aktorstwo na prywatnej uczelni warszawskiej, a aktualnie pisze doktorat w Łódzkiej Szkole Filmowej. Dodatkowo jest Absolwentką ll Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. Pracowała trzy lata jako pedagog teatru, lecz obecnie podejmuje pracę scenarzysty. Pani Natalia Matuszek prowadzi również zajęcia dla młodzieży o tematyce teatralnej. Jak sama wspomina, jej zainteresowanie sceną wzięło się z miłości do opowiadania historii, które wywołują emocje wśród publiczności.

Zadebiutowała również w Teatrze Enigmatic w Lublinie biorąc udział w spektaklach „Lekcja Polskiego” oraz „Boeing Boeing”. Znana jest także z filmów „Oberlangen” i „Warsaw Dream”. Poza teatrem pasjonują ją filmy i książki, które umożliwiają rozeznanie zawodowe, przyznaje, że ma słabość do kryminałów oraz marzy o dalekiej podróży na Północ.