Nagroda dla najlepszej aktorki lub aktora – stypendium w Lubelskim Studium Teatralnym UMCS/CSK. Nagroda fundowana przez Dyrektora Centrum Spotkania Kultur – Piotra Franaszka.

Lubelskie Studium Teatralne

Naukowy dorobek pracowników Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, doświadczenie zespołu Centrum Spotkania Kultur, piękne przestrzenie, profesjonalna teatralna infrastruktura, współpraca z wybitnymi reżyserami, scenografami, fotografami, scenarzystami, dramatopisarzami i mistrzami techniki scenicznej to atuty Studium Teatralnego.

Studenci Studium Teatralnego mają różne potrzeby i to jest naszą siłą. Niektórzy „palą się”, by wyjść na scenę. Są wśród nich ludzie piszący. Są też chętni do reżyserowania. Odkrywamy talenty i dajemy możliwość rozwijania się w każdej sferze teatru.

Wystarczy do nas dołączyć!

Zapraszamy: licealistów, seniorów, obcokrajowców.

Studium może być świetnym sposobem na rozwój dla tych, którzy w swojej codzienności poszukują nowych wyzwań i chcą lepiej poznać siebie. Dążymy do trwałej

Dążymy do trwałej współpracy z najszerzej pojętym środowiskiem teatralnym. Offowym, zawodowym, amatorskim, nowocyrkowym, improwizującym, kontestującym. Marzymy o powstawaniu kolektywów teatralnych.

Studium Teatralne nie jest typową szkołą aktorską. Mówimy o teorii, ale przed wszystkim zależy nam na praktyce.

Działamy według koncepcji Teatru w Budowie. Studium, prowadzone od 2016 roku rozwija się, buduje, szuka nowych wzorców i sposobów nauczania. Myślimy o teatrze w sposób praktyczny, niekonwencjonalny, dążymy do zacierania granicy między sztuką, nauką i techniką.

W PROGRAMIE MIĘDZY INNYMI:

ELEMENTY TRENINGU AKTORSKIEGO

DZIEJE TEATRU I DRAMATU

PODSTAWY WIEDZY O TECHNOLOGII SCENICZNEJ, SCENOGRAFII TEATRALNEJ

ELEMENTY MARKETINGU I ZA RZĄDZANIA W KULTURZE

UDZIAŁ W WYDARZENIACH REPERTUAROWYCH CENTRUM SPOTKANIA KULTUR

WARSZTATY Z ARTYSTAMI WYSTĘPUJĄCYMI W CSK

WYKŁADY OTWARTE

REZYDENCJE

FESTIWALE

WYSTAWY

Kurs trwa 3 semestry.

Program obejmuje 330 godzin (90 – wykłady, 240 – zajęcia praktyczne).

Kurs kończy projekt dyplomowy realizowany w ostatnim semestrze.

Zajęcia odbywają się w niedziele i poniedziałki w Pracowni Teatrologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, w Centrum Spotkania Kultur oraz w lubelskich teatrach i instytucjach kultury.

Więcej informacji:

http://www.umcs.pl/pl/studium-teatralne-umcs-csk.htm

www.spotkaniakultur.com

www.facebook.com/lubelskiestudiumteatralne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *