Jury Zwierciadeł 2024

W tegorocznej edycji Zwierciadeł w gronie jury profesjonalnego swoją obecnością zaszczycą nas:

Mamy zaszczyt przedstawić wam pierwszą osobę, która zasiądzie w Jury Profesjonalnym.

Kamila Janik – urodzona 17 listopada 1995 roku. Od 2022 r. aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, gdzie skończyła edukację w 2019 roku, dodatkowo studiując judaistykę. Ukończyła II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. Lubi kremówki i widok sójki w mieście. Na deskach Teatru Osterwy można zobaczyć ją w roli Poppy w „Czego nie widać” oraz w spektaklach „Nowy Wspaniały Świat” i „Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim”. Jest jedną z twórczyń spektaklu, który niedawno miał niezwykle udaną premierę :“Jak płakać w miejscach publicznych”. Kamila Janik odpowiada za ten projekt razem z Beatą Passini i Mirą Mańką.


Drugą Jurorką która zasiądzie w Profesjonalnym Jury jest Pani Małgorzata Adamczyk.

absolwentka kierunków: filologia polska, teatrologia (KUL), reżyseria teatru dla dzieci i młodzieży (AST Wrocław), drama I st. (Szkoła Machulskich).

Kierowniczka działu edukacji teatralnej w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Koordynatorka i pomysłodawczyni projektów teatralno-edukacyjnych dla młodzieży „Labirynt Czułości”, „Dzień dobry jestem…” Tutaj straszy!” realizowanych w ramach programu Instytutu Teatralnego w Warszawie. Współautorka i koordynatorka projektu Młodzieżowa Scena Andersena, opierającego się na wypracowaniu nowego modelu współpracy i budową repertuaru z młodzieżą w teatrze i badań w tym zakresie. Wieloletnia instruktorka teatralna, prowadzi stałe zespoły teatralne, reżyseruje spektakle z udziałem dzieci i młodzieży.


Poznajmy ostatnią osobę, która dołączy do grona jury XIX Spotkań Teatralnych Zwierciadła jako przewodniczący jury.

Pan Mieczysław Wojtas to założyciel, kierownik artystyczny i reżyser Teatru Panopticum, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie. „Szef” –jak mówią o swoim mistrzu aktorzy Teatr Panopticum to niezwykła osobowość artystyczna, wychowawca wielu pokoleń adeptów sztuki teatralnej. Panopticum to prawdziwa kuźnia talentów, przez którą przewinęły się rzesze młodych ludzi, a wielu z nich zostało profesjonalnymi aktorami, reżyserami, bądź krytykami teatralnymi. Mieczysław Wojtas jest, autorem scenariuszy i reżyserem większości przedstawień Panopticum. Chętnie sięga po literaturę także klasyczną jak twórczość Wiliama Szekspira. Bardzo często tkanką słowną spektakli Panopticum jest jednak poezja. Teatr Panopticum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród, w tym dwóch „Złotych Masek” zdobytych na Ogólnopolskim Forum Teatrów Młodzieżowych w Poznaniu czy Nagrody Ministra Edukacji Narodowej – za czytelność przekazu i sprawność warsztatową. W 2018 roku teatr wziął udział w prestiżowym, jubileuszowym XX International Chopin & Friends Festival.

Pan Mieczysław Wojtas to przyjaciel Zwierciadeł, związany jest z naszym festiwalem praktycznie od samego początku. Jako przewodniczący Jury zawsze służył dobrym słowem oraz merytorycznym wsparciem uczestnikom festiwalu. Liczymy , że i tym razem jako Przewodniczący Profesjonalnego Jury razem z nami uda się w podróż do świata przygotowanych przez was spektakli.